1. Kategorie : Prezentacje / Not for sale > Aukcje numizmatyczne WDA i GDA > Aukcja 1 > Banknoty polskie > Banknoty Banku Gdańskiego 1924-1939
 
Aukcja
Wyświetleń: 823 

A1-0767 25 GULDENÓW - (02.I.1932) - PRÓBA PODDRUKU W ODMIENNYCH BARWACH (numer gda000005360)

20 Guldenów (02.I.1932). Próba poddruku w odmiennych barwach. Poddruk tęczowy złożony z dwóch par kolorów: żółtego przechodzącego w niebieski oraz zielonego przechodzącego w czerwony. Nałożenie obu par barw tworzy wielobarwne kombinacje. Technika druku jak na banknotach obiegowych, lecz zastosowane odmienne kolory. / Poddruk tęczowy przechodzący od zielonego w środku do fioletowego po bokach. Jedna para barw. Papier: Znak wodny jak na obiegowych banknotach - po prawej maska z Dworu Artusa, u dołu po środku duża liczba 20. Na marginesie po prawej i u dołu poza obszarem banknotu passery w formie kresek i strzałek. Perforacja. Schöne -. Stan: 1. Idealny stan zachowania!

  Cena  
  Do końca aukcji   Bez terminu
Dodaj do obserwowanych aukcji
  Sprzedający   archiwum_wg
      Pokaż przedmioty sprzedającego
Zadaj pytanie sprzedającemu
Wyślij e-mail do sprzedającego bez zalogowania
g_d_a@interia.pl
  Typ aukcji   Prezentacja
  Liczba dostępnych sztuk  
Prezentacja

Ta strona służy wyłącznie prezentacji
i nie zawiera oferty handlowej.



www.wda.net.pl

www.gedea.pl


informacje o tym archiwum


A1 0767

1 900,-

-,-


Powiększenie - Click picture to enlarge


Powiększenie - Click picture to enlarge

Wymiary: 173 x 119 mm
BANKNOTY POLSKIE

WOLNE MIASTO GDAŃSK
BANKNOTY BANKU GDAŃSKIEGO ( 1924 - 1939 )

20 Guldenów ( 02.I.1932 )

Próba poddruku w odmiennych barwach

Awers: Poddruk tęczowy złożony z dwóch par kolorów: żółtego przechodzącego w niebieski oraz zielonego przechodzącego w czerwony. Nałożenie obu par barw tworzy wielobarwne kombinacje. Technika druku jak na banknotach obiegowych, lecz zastosowane odmienne kolory.

Rewers: Poddruk tęczowy przechodzący od zielonego w środku do fioletowego po bokach. Jedna para barw.

Papier: Znak wodny jak na obiegowych banknotach - po prawej maska z Dworu Artusa, u dołu po środku duża liczba 20. Na marginesie po prawej i u dołu poza obszarem banknotu passery w formie kresek i strzałek. Perforacja.

Literatura: Schöne -

Stan: 1
Idealny stan zachowania!


Próbę tę można powiązać z emisją z 1932 roku na podstawie wymiarów rysunku oraz znaku wodnego. W stosunku do obiegowych 20-guldenówek występują inne kombinacje barw. Schöne nie notuje tej próby, z czego wynika, że w chwili wydania katalogu nie była mu ona znana. Prawdopodobnie jest to unikat.

RRR